fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кока Кола караванот ја исполни својата мисија – се отвори Соба на радоста во Детската клиника во Скопје

Ви препорачуваме

Кока Кола караванот ја исполни својата мисија – се отвори Соба на радоста во Детската клиника во Скопје

Новогодишниот Coca-Cola караван кој во текот на декември ја споделуваше празничната магија и ги исполнуваше срцата со радост ја исполни својата хуманитарна мисија.

Благодарение на добрите срца на илјадници граѓани, добрата волја на голем број компании, училишта, општини, јавни институции како и партнерството со издавачки куќи, во текот на новогодишниот караван собрани се преку 600 книги кои се наменети за децата во Детската клиника во Скопје.

Добротворната мисија на Coca-Cola која повикува на споделување радост за секого и секаде, продолжи и понатаму. Во соработка со Детската клиника, Coca-Cola ja преуреди и заедничката просторија во склоп на клиниката во која децата можат да уживаат во добиените книги, да играат, се дружат, да го разубават и исполнат времето поминато во болница.

Новата соба, Coca-Cola соба на радоста, официјално беше отворена деновиве а дечињата ја дочекаа со голема радост и задоволство.

Coca-Cola soba na radosta 1

Coca-Cola уште еднаш покажа дека малку е потребно за да ја разбудиме добрината и хуманоста во секого и дека многу малку треба за да предизвикаме насмевка на лицето и донесеме радост во срцата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.