fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Куче преживеало девет дена под урнатини од земјотресот во Италија

Занимливости

Куче преживеало девет дена под урнатини од земјотресот во Италија

Италијански спасувачи извлекоа на површина жив златен ретривер кој девет дена бил под урнатини во близина на Аматриче, по земјотресот што го погоди централниот дел од Италија.

Пожарникари слушнале лаење на пес по име Ромео кој по извлекувањето од урнатините делувал избезумено, но по неколку чекори веќе мрдал со опашката.

Пожарникарите го пронашле песот додека со неговите сопственици пребарувале урнатини од нивната куќа во потрага по најосновни работи што можеле да се спасат.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.