Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЛИМИТИРАНО ИЗДАНИЕ: „Долче енд Габана“ тестенини за празниците (ВИДЕО)

Занимливости

ЛИМИТИРАНО ИЗДАНИЕ: „Долче енд Габана“ тестенини за празниците (ВИДЕО)

Италијанската дизајнерска модна куќа „Долче енд Габана“, во соработка со италијанскиот произведувач на тестенини „Пастифицио ди Мартино“, креираше серија сушени тестенини во лимитирани издание. 

Тестенините се продаваат во дизајнирани амбалажи. Направени се во четири форми, а произведени се само 5.000 парчиња.

Покрај тестенините, дизајнерите на „Долче Габана“ креирале и престилка со натпис „Ла Фамиглиа, Ла Паста, е Л’италиа! (La Famiglia, La Pasta, e L’Italia!).

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.