fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Околу три години од животот го минуваме во тоалет

Маркетинг

Занимливости

Околу три години од животот го минуваме во тоалет

Обединетите нации вчера го одбележаа Свескиот ден на тоалетот, кој е воведен во 2011 година, со цел подигање на свеста за глобална санитарна грижа.

Една од зацртанние цели на тој потег, беше потребата за помош на 4,5 милијарди луѓе во светот кои живеат без соодветни санитарни услови и тоалет.

Според некои истражувања, еден човек во целиот свој живот, во тоалетот минува вкупно околу три години.

Се верува (со право) дека мажите на школката минуваат повеќе време од жените, а како што често самите велат, тоа е затоа што е единствено катче во кое можат „во мир и спокојство да прочитаат весник“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.