Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мајка го сменила името на синот поради грешка во тетоважата

Маркетинг

Занимливости

Мајка го сменила името на синот поради грешка во тетоважата

Со цел да ја усклади новата тетоважа со името, мајката – која се претставила како Јохана – официјално го сменила името на синот од  Кевин во Келвин.

Грешката дошла кога сакала на нејзината надлактица да се истетовираат имињата на  нејзиниот син Кевин и ќерката Нове.

Јохана ја забележала грешката кога таа и нејзината братучетка се вратиле дома.

– Во прво време, се чинеше добро. Братучетка ми ме сликаше  додека возевме и тогаш ја видовме грешката. Не можев да поверувам. Мојата братучетка умре од смеа, изјави Јохана за Би-Би-Си.

Таа со роднината веднаш се вратиле во студиото за да ја поправат грешката. Тие и рекле дека можат да ја поправат без проблеми со ласерот.

Но, тогаш таа дознала дека постапката траела околу една година.

– Малку размислив и одлучив да го променам името на Кевин. Сега ни се допаѓа повеќе од старото име и нема да го промениме.

Јохана за шведскиот весник Блекинг Ленс, изјавила дека ќе го напише името и на нејзината новородена ќерка Фреја.

Овој пат, ќе се осигура дека грешката нема да се повтори.

– Ќе го запишам на хартија и ќе го проверам 10. 000 пати, изјавила таа за весникот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.