fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Маркетинг

Занимливости

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета.

– Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

Двата прстена се направени во лондонската продавница за накит „Клив енд компани“, која го изработи и вереничкиот прстен на Меган Маркл.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.