fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонската естрада на 20. роденден на магазинот „Комплетна“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Магазин

Македонската естрада на 20. роденден на магазинот „Комплетна“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Родендените се слават во друштво на најблиските, а околу 300 најблиски вчеравечер присуствуваа на роденденската забава на списанието КОМПЛЕТНА.

Во присуство на голем број пријатели, колеги, соработници и познати личности, во Музејот на македонската борба, списанието КОМПЛЕТНА го одбележа јубилејот – 20 години од издавањето на првиот број.

Во опуштена атмосфера, со сите свои гости, се присетија на почетоците и на сите убави приказни од изминатите две децении.

DSC_5296 DSC_5345 DSC_5425 DSC_5417 DSC_5390
<
>

Потоа ги дувнаа свеќичките на роденденската торта и, како што ни рекоа, си посакаа уште многу години успешна работа, а најавија и нови изненадувања за сите свои читатели, од септември.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.