fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонската компанија ФХ3Х работеше на 11 од вкупно 20 филмови во игра за Оскар

Занимливости

Македонската компанија ФХ3Х работеше на 11 од вкупно 20 филмови во игра за Оскар

Македонската компанија за визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во повеќе од половина филмови кои влегоа во игра за Оскар за најдобри ефекти за 2015 година.

Од вкупно 20 филмови во избото за престижната статуетка на Американската акдемија за филмски науки и уметности ФХ3Х работеше на 11 филма.

Филмовите на кои ФХ3Х беше дел од изработката на визуелните ефекти се а се најдоа на листата објавена на 7 декември се: “Ant Man”, “Avengers: Age of Ultron”, “Furious Seven”, “The Hunger Games: Mockingjay – Part 2”, “Jupiter Ascending”, “The Martian”, “Mission Impossible: Rogue Nation”, “The Reverant”, “Spectre”, “Terminator Genisys” и “Tomorrowland”

Во категоријата за избор на најдобри визуелни ефекти, Академијата за филмски науки и уметности објави дека 20 филмови ќе влезат во процесот за гласање, и тоа се следниве филмови, по абецеден редослед: “Ant Man”, “Avengers: Age of Ultron”, “Bridge of spies”, “Chappie”, “Everest”, “Ex Machina”, “Furious Seven”, “The Hunger Games: Mockingjay – Part 2”, “In The Heart of the Sea”, “Jupiter Ascending”, “Jurassic World”, “Mad Max: Fury road”, “The Martian”, “Mission Impossible: Rogue Nation”, “The Reverant”, “Spectre”, “Star Wars:The Force Awakens”, “Terminator Genisys”, “Tomorrowland” и “The Walk”.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.