fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов божиќен подарок за вашите сакани: Коктел од вашите солзи

Занимливости

Нов божиќен подарок за вашите сакани: Коктел од вашите солзи

Британската компанија „Бомбас енд Пар“ дојде на оригинална идеја за „најличен божиќен и новогодишен подарок“ за саканите личности – коктел од солзи.

Оваа компанија со седиште во Лондон на 15 декември ќе оддржи работилница на која учесници ќе плачат и од своите солзи ќе прават коктели.

За полесно плачење ќе добиваат специјални масажи и цело време ќе слушаат сериозна музика. Како последно средство, на учесниците на работлницата располагање ќе биде ставен и ментол.

Иницијаторите на оваа необична манифестација тврдат дека постојат три видови солзи: базични, рефлексни и психички.

Еднаш собрани, солзите ќе бидат пастеризирани и измешани со алкохол и екстракт од ароматични билки.

Учесниците по излегување од работилницата ќе добијат две шишиња со „драгоцената“ течност и три рецепти за коктели.

Цената на овој кус курс за правење коктели од солзи, за кој веќе нема слободни места, е 25 фунти (34 евра).

Имајќи го предвид огромниот интерес за работилницата, „Бомпас анд Пар“ најави дека наскоро ќе оддржи уште неколку курсеви.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.