Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Меган Маркл го стави принцот Хари на диета

Занимливости

Меган Маркл го стави принцот Хари на диета

Вообичаено е пред свадбата, невестата да се стави на посебен режим на исхрана. Сепак, во случајот со Меган Маркл и принцот Хари, работите стојат малку поинаку.

Имајќи предвид дека нивната свадба ќе ја пренесуваат медиуми од цел свет, принцот, согласно препораките на свршеницата, уплатил месечен тренинг од 575 фунти во ексклузивен центар за вежбање. Тоа, заедно со диетата, исто така препорачана од Маркл, донесе доста видливи резултати.

– Тие купија соковник, од најквалитетните брендови, и таа сега го храни со зеленчуково-овошни мешани сокови. Не му дозволува месо, изјави за „Дејли Меил“ извор близок до двојката, кој претпочита да остане анонимен.

Така, принцот Хари месечно губи по околу три килограми.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.