Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Празнична магија го осветли Ист Гејт Мол (ВИДЕО)

Низ објективот

Празнична магија го осветли Ист Гејт Мол (ВИДЕО)

Вчера (13.12.2021), бајковита и забавна музичка атмосфера внесе вистинска празнична магија во најголемиот регионален центар, познат и како новата шопинг престолнина — Ист Гејт Мол.

Сите очи на настанот беа свртени кон 12-метарската елка, која ја осветли Sarah Mace, за време на својот оригинален А капела настап од празнични песни со The Christmas Girls.

Ист Гејт Mол го изначи и официјалниот почеток на празничните настани во претстојниот период, исполнети со секојдневни забавни активности во духот на празниците.

Атмосферата беше надополнета со веселиот Дедо Мраз, кој на присутните дечиња им приреди слатко изненадување со подарување на неодоливи новогодишни пакетчиња, а елегантните Brasstet Skopje ја збогатија празничната магија во молот со изведба на некои од најпознатите безвременски празнични мелодии.

Најубавите моменти од настанот на 13.12.2021, може да се погледнат на следното видео:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.