Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Убавици од Македонија, Словенија, Хрватска и Бразил на модната ревија на Lisca (ГАЛЕРИЈА)

Низ објективот

Убавици од Македонија, Словенија, Хрватска и Бразил на модната ревија на Lisca (ГАЛЕРИЈА)

Убавици од Македонија, Словенија, Хрватска, Бразил… ги претставија модните трендови на костими за капење кои ќе ги носиме наредното лето.

Во Порторож повторно беше топло. Lisca на традиционалната средба во Гранд хотел Бернардин ги покани партнерите од повеќе од 20 државиза да им ги претстави за прв пат модните трендови за пролет/лето 2020. Разгледувајќи ги фотографиите и вие ќе сте меѓу првите кои ќе го видат трендот на костими за капење и долна облека кој ќе се носи следната година. Тие беа дизајнирани од креаторките на Lisca Мелита Летнар, Сузана Горишек, Маја Недиќ, Клементина Кранвогел, Марјана Ќешњевар и Софија Урумовиќ под водство на креативната директорка Маја Ратајц и директорката за развој и производство Даниела Клеменчиќ.

Свежите трендови беа претставени од меѓународна манекенска екипа со убавици од Македонија, Хрватска, Словенија, Бразил… На модната писта здивот го одземаа Маја Зупан, Мис Словенија 2017., Ема Пералта, победничката на World Top Model Словенија 2018. и Ариана Хоџиќ, моменталната Мис туризам на Словенија.

#liscalingerie

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.