Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Оскари 2022: По инцидентот на сцената, Вил Смит го освои својот прв Оскар и одржа емотивен говор

Шоубиз

Оскари 2022: По инцидентот на сцената, Вил Смит го освои својот прв Оскар и одржа емотивен говор

Откако на сцената му удри шлаканица на Крис Рок кој се шегуваше на сметка на неговата сопруга Џејда, Вил Смит плачеше на сцената примајќи ја наградата за најдобра главна машка улога и се извини на Академијата.

-Сакам да и се извинам на Академијата. Сакам да им се извинам на сите мои колеги номинирани. Ова е прекрасен момент и не плачам за освојување на наградата. Не се работи за освојување награда. Станува збор за тоа да можеш да им фрлиш светлина на сите луѓе – рече Смит кога ја примаше наградата за најдобра главна машка улога во „Кралот Ричард“.

Тој одржа многу долг, емотивен и неповрзан говор, за време на кој плачеше, но адекватно не објасни што се случи само неколку минути претходно,  ниту му се извини на колегата Крис Рок.

– Ричард Вилијамс беше страстен заштитник на своето семејство. Љубовта ќе не натера да правиме луди работи – рече Смит, навидум поистоветувајќи се со неговиот карактер.

Да потсетиме, додека го претставуваше најдобриот документарен филм на Оскарите, Крис Рок се пошегува на сметка на избричената глава на Џејд Пинкет Смит, споредувајќи ја со изгледот на Деми Мур во филмот „Mr. I. Jane“. Рок рече дека едвај чека да ја види Пинкет Смит, кој има алопеција, како глуми во „Mr. I. Jane 2“ , што го натера Вил Смит да излезе на сцената и да го удри Рок. Смит се вратил на своето место и извикал: „Држи го името на мојата жена надвор од твојата е**** уста“. Бидејќи емитувањето во Америка доцни за неколку секунди, ABC можеше да го исклучи звукот за нивните гледачи да не ги слушаат пцовките на Смит, но затоа гледачите во остатокот од светот ги слушнаа.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.