Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НОВ ИНТЕРНЕТ ПРЕДИЗВИК: Направи „селфи акт“, но цензурирајте го со својот прст

Занимливости

НОВ ИНТЕРНЕТ ПРЕДИЗВИК: Направи „селфи акт“, но цензурирајте го со својот прст

Јапонски „селфи фанатици“ започнаа нов оригинален, но по малку и бизарен интернет предизвик, кој вели – сликајте се себеси голи, но така што интимните делови од телото да бидат прекриени со еден прст.

Се потекна од јапонската уметница Ејми Дејвисон, која дури и постави видео упатство на каналот Јутуб. Таа дури и приложи скица за постапката.

Многу нејзини сонародници го прифатија тој предизвик, и сега тоа се шири како „вирус“ онлајн.

Сепак, оваа идеја доби и контроверзна димензија, бидејќи на социјалните мрежи има и малолетни лица, за кои таа е апсолутно несоодветна.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.