Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина творецот на сендвичот „биг мек“

Магазин

Почина творецот на сендвичот „биг мек“

Творецот на познатиот сендвич „биг мек“ Џим Делигати, почина денеска во 98. година од животот, јавија американските медиуми.

Популарниот сендвич првпат се појави на менито на синџирот ресторани во Питсбург, со кој раководел Делигати.

Откако постигна успех на локално ниво, директорите на мекдоналдс ја презедоа идејата и го претставија „биг мек“ на целата територија на САД во 1968 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.