fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов парфем: Колку повеќе се потите, толку подобро мирисате

Маркетинг

Занимливости

Нов парфем: Колку повеќе се потите, толку подобро мирисате

Научници од Краскиот универзитет во Белфаст развија парфем кој овозможува лицето подобро да мириса колку повеќе се поти.

Според пишувањето на британските медиуми, антиперспирантите го намалуваат потењето, дезодорансите ја прикриваат непријатната мирзба на потта, додека новиот парфем испушта пријатен мирис кога доаѓа во контакт со влага.

Тоа значи, колку повеќе се потите, толку поубаво мирисате.

– Парфимираната течност испушта миризба кога доаѓа во контакт со потта и така овозможува ослбодување на повеќе мирзливи честички на кожата, објасни универзитетската лабораторија Куил.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.