Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Ви препорачуваме

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Од денес и официјално е пуштен во продажба „ЕРА“ ширум светот

Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис. Имено, како што е познато, Ристеска неодама лансираше машки и женски парфем од својата „ERA“ колекција.

По лансирањето на парфемот, Ристеска започна и со онлајн продажба на истиот.

Меѓутоа, деновиве Елена има посебна причина да биде и горда и среќна. Имено, таа ја објави првата реклама за својот парфем, а истата е снимена во Мајами.

Заедно со рекламата убавата пејачка и официјално ја означи продажбата на парфемот во светски рамки, односно од денес и официјално ЕРА можете да го нарачате каде и да се наоѓате на земјината топка и тоа онлајн преку нејзината страница.

Инаку, во позадина на рекламата оди музика од новата песна на Елена, „The Reason“ која таа ја посвети на нејзиниот починат татко.

 

View this post on Instagram

 

SEARCHING FOR THE RIGHT PERFUME IS LIKE SEARCHING FOR THE RIGHT LOVE, FOLLOWING YOUR SENSE OF SMELL. •The reason I went to Miami in February was to shoot this amazing advertisement. •Thank you @dejan_dimkovski for taking a bunch of amazing shots in Miami, thank you @b.dulev for the great cut and montage. And thanks to @kardalevski for creating the idea and making the colour correction. @armendramadani thank you for the great hairstyle and make up. Thank you Ricky for being our lovely model. •The music in the background is my new song called “The Reason”- dedicated to my father. Its written by me and @ivanjovanoviwayo , thank you Ivan. •A big thanks to my besties @ivanapopcev and @mersihaakazim for being there for me and helping me out with the advertisement from a.m to p.m . •All your effort in this project make me the happiest woman on Earth. 😽❤️🙏🍀🌃 •Location: Miami, Florida •Today I have great news for everyone asking about the perfumes outside of Macedonia. Now you can buy it on www.era-cosmetics.com and we can deliver it WORLDWIDE. ПОТРАГАТА ПО ВИСТИНСКИОТ ПАРФЕМ Е КАКО ПОТРАГА ПО ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ, ПРЕКУ СЛЕДЕЊЕ НА СОПСТВЕНОТО СЕТИЛО ЗА МИРИС. • Причината што отидов во Мајами во февруари беше снимањето на оваа неверојатна реклама. • Благодарам на @dejan_dimkovski кој сними куп прекрасни кадри во Мајами, благодарам @b.dulev за тоа што одлично ја “скоцка” монтажата. И благодарам @kardalevski за креирање на идејата и колор корекцијата. @armendramadani ти благодарам за одличната фризура и шминка. Ти благодарам Рики што беше прекрасен модел. • Музиката во позадина е мојата нова песна наречена „The reason“ – посветена на татко ми. Напишана од мене и @ivanjovanoviwayo, благодарам Иван. • Голема благодарност до моите најдобри другарки @ivanapopcev и @mersihaakazim што беа во Мајами за мене и ми помагаа со оваа реклама до раните утрински часови. • Неверојатната поддршка од сите вас за овој проект ме прави најсреќната жена на Светот. • Локација: Мајами, Флорида •Денес имам одлична вест за сите што прашуваат за парфемите надвор од Македонија. Сега можете да ги купите на www.era-cosmetics.com со достава во ЦЕЛ СВЕТ.

A post shared by ELENA RISTESKA ERA (@elenaristeska_era) on

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.