Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИСТРАЖУВАЊЕ: Сетилото за мирис по прележан Ковид-19 се враќа за најмногу 8 месеци

Убавина и здравје

ИСТРАЖУВАЊЕ: Сетилото за мирис по прележан Ковид-19 се враќа за најмногу 8 месеци

Доколку за време на пандемијата го фативте коронавирусот и го изгубивте чувството за мирис, според последните истражувања, може да очекувате истото да ви се врати за неколку месеци.

Според истражувањата на француските научници, дури кај 49 од 51 субјект, мирисот се вратил во рок од осум месеци, но кај 2 од испитаниците требало повеќе од една година.

Тие велат дека ова е одлична прогноза, односно дека заболените може да очекуваат да го повратат сетилото за мирис до најмногу една година. Сите учесници првично го изгубиле сетилото за мирис повеќе од седум дена.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Убавина и здравје

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.