Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов систем за собирање пластика осмислен од 24-годишник

Занимливости

Нов систем за собирање пластика осмислен од 24-годишник

Брод, кој влече нов систем за собирање пластика, го напушти пристаништето во Сан Франциско и се упати кон „островот“ од ѓубре што го таложат струите во Тихиот Океан.

Собирачот е со должина од 600 метри и ќе служи како ограда во која треба да се собере и затвори пластиката која слободно плови по површината на водата.

Овој систем за собирање на пластика е дело на 24-годишниот Бојан Слат од Холандија, кој изјави дека со нетрпение ги очекува резултатите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.