fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НОВА ДЕТСКА АТРАКЦИЈА ВО АЕРОДРОМ: Се отвори детскиот парк „Dreamland“

ПРОМО

Ви препорачуваме

НОВА ДЕТСКА АТРАКЦИЈА ВО АЕРОДРОМ: Се отвори детскиот парк „Dreamland“

„Dreamland“ е името на новиот детски парк зад кој стои брендот „Дежаву“, а неговата локација е веднаш до Капитол мол во скопската населба Аеродром.

Паркот многу наликува на „Недојдија“ на поп иконата Мајкл Џексон, има се, од тобогани, до колички, мини базен, па се до огромен брод кој ќе ги однесе дечињата во светот на фантазијата.

14182670_10153842371623263_111215871_n 14159752_10153842370723263_1863622086_n 14159662_10153842368423263_123715272_n 14172088_10153842369308263_1864647023_n 14182167_10153842368273263_1696246820_n
<
>

Од таму велат, овде ќе се прават детски родендени и мини забави се со цел поголема анимација на најмалите.

Паркот е помалку нестварен, но дефинитивно на Скопје ќе му даде помалку холивудски шмек.

На отворањето влезот ќе биде за сите бесплатен.

Инаку, за дополнителни информации и резервации за овој детски парк, можете да се јавите на 078-242-536 (Диме).

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.