Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Островот Скорпиос на Оназис го менува својот изглед

Магазин

Островот Скорпиос на Оназис го менува својот изглед

Островот Скорпиос, што беше во сопственост на еден од најбогатите луѓе во минатиот век, Аристотел Оназис, го менува својот изглед откако грчката Влада му го одобри инвестицискиот проект на новиот сопственик, магнатот Дмитриј Риболовлев. 

Проектот предвидува изградба на 20 до 22 вили, сите со големина од 500 до 1.200 метри квадратни, спа, финтес центри, и ресторани, со што целосно ќе биде сменет сегашниот изглед на островот.

Грчката Влада одобри два нови објекти во вредност од 181.400.000 евра, наведувајќи дека со тоа значително ќе биде зголемен степенот на економијата во земјата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.