fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Паметна тава за незагорени јадења

Занимливости

Паметна тава за незагорени јадења

По паметните телефони и часовници пристигна и паметната тава – „pantelligent“, која по пат на топлотни сензори и блутут апарат информира кога храната е печена.

Паметната тава е изум на четворица студенти на Масачусетс технолошкиот институт, со цел да им помогнат на почетниците во кујната како да подготват совршено јадење.

По пат на специјални апликации, готвачот добива совети во реално време.

Со апликлацијата е можно да се откријат нови рецепти и идеи за готвење.

Паметната тава се продава за 199 долари.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.