Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На грчкиот остров Закинтос: Затворена популарната плажа „Навагио” поради голема опасност од лизгање на земјиштето

Патувања

На грчкиот остров Закинтос: Затворена популарната плажа „Навагио” поради голема опасност од лизгање на земјиштето

Популарната плажа “Навагио” на грчкиот остров Закинтос, која е позната по својата убавина и кристалната вода, ќе биде затворена до крајот на октомври оваа година поради безбедносни причини.

Организацијата за антисеизмичко планирање и заштита на Грција (ОАСП) излезе со препорака минатиот месец да се забрани пристапот до плажата откако научниот тим констатирал голема опасност од лизгање на земјиштето поради ерозија.

Со министерска одлука објавена во Службен весник, забраната на пристап до плажата е официјално воведена. Забраната се однесува на пристап од копно и од вода, а за прекршување на забраната предвидени се административни казни.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Патувања

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.