fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пијан Русин „влезе“ во продавница со оклопен транспортер

Маркетинг

Занимливости

Пијан Русин „влезе“ во продавница со оклопен транспортер

Пијан маж на северот на Русија удрил со оклопен транспортер во продавница и украл шише вино.

Инцидентот се сллучил во градот Апатити, кога маж на возраст од 20-тина години украл оклопен транспортер од локалната воена школа со цел „да се провози низ градот“.

Авантурата не траела долго, бидејќи „тенкистот“ удрил во излогот на една продавница, уништујавќи притоа и паркиран автомобил.

По судирот пијаниот маж излегол од транспортерот и од продавницата украл шише алкохол.

Полицијата го привела додека одел по улица со пијалокот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.