fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кутија цигари на Фидел Кастро продадена за речиси 27.000 долари

Маркетинг

Занимливости

Кутија цигари на Фидел Кастро продадена за речиси 27.000 долари

Кутија цигари од личната колекција на некогашниот кубански лидер Фидел Кастро, е продадена на аукција во Бостон за 26.900 долари.

Заедно со дрвената кутија на која стои и потписот на Кастро со син фломастер, продадена е и негова фотографија која тој ја потпишал за филантропот Ева Халер во 2002 година.

Кутијата содржи 24 цигари со жиг, а на дното на кутијата има ознака на производителот Тринидад Фундадорес. Овие цигари се произведувале специјално за Кастро, почнувајќи од 1980 година.

Се до 1998 година, овие кутии од овие цигари можеле да излезат од Куба само како подарок за некој странски државник.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.