fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина астронаутот Едгар Мичел

Занимливости

Почина астронаутот Едгар Мичел

Американскиот астронаут Едгар Мичел, шестиот човек кој беше на Месечината, почина на 85 години, соопшти неговото семејство.

Како дел од Мисијата 14 во 1971 година Мичел помина повеќе од девет часа на површината на Месечината.

Тој тврдеше дека доживеал „просветлување“ во вселената и подоцна се посвети на проучување на умот и необјаснивите феномени.

Мичел, исто така, тврдеше дека вонземјани ја посетиле Земјата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.