fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Подна лампа во облик на француско Макарон колаче

Маркетинг

Занимливости

Подна лампа во облик на француско Макарон колаче

Шпанската дизајнерка Силвија Сењал пред три години го претстави својот „Макарон“ лустер, а сега во соработка со компанијата ЕМКО, ја создадоа и лампата „Макарон Флор Ламп“.

Инспирацијата за дизајнот доаѓа од француските Макарон колачиња и се состои од обични материјали, како што се дрво и коноп, со правилни пропорции заради живописност.

Подната лампа „Макарон“ е достапна во две големини и пет бои: сина, бела, црвена, црна и жолта.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.