Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОГЛЕДНЕТЕ: Ова е најстрашниот базен во светот!

Магазин

ПОГЛЕДНЕТЕ: Ова е најстрашниот базен во светот!

„Хубертус“ хотелот во Тирол во Италија е дом на еден од најневеројатните базени во светот. 

Базенот долг 25 метри кој се наоѓа овде е практично ремек дело на архитектурата и е вистинско чудо, бидејќи се наоѓа на 12 метри висина височина и има стаклено дно.

alpin_panorama_hotel_hubertus_aussenansicht_daemmerung_131

Базенот има врвен поглед кон планинскиот венец Доломит, а дело е на архитектонското студио Ноа и содржи слатка вода.

Неговите станици се изработени од стаклен панел, како неговото дно, па со самото тоа не е наменет за оние кои патат од вртоглавица или имаат страв од висина.

alpin_panorama_hotel_hubertus_skypool_81

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.