Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРАЗНИЧНО ДОБРО ДЕЛО: Анонимни лица платиле половина милион долари туѓи сметки

Занимливости

ПРАЗНИЧНО ДОБРО ДЕЛО: Анонимни лица платиле половина милион долари туѓи сметки

Вкупно се платени 484.000 долари во неколку продавници во Охајо, Флорида и Пенсилванија за божикните и новогодишните подароци кои луѓето ги купувале на рати.

Дел од купувачите на американскиот синџир Волмарт добија неочекуван божикен подарок кога тајни Дедо Мразовци платиле речиси половина милион долари нивни сметки во три американски држави.

– Три лица, кои сакаа да останат анонимни, доставија износи во вредност од 106.000, 200.000 и 158.000 долари за плаќање сметки, изјави Вајат Џефриес, портпарол на Вол Март Сторс.

Тој додаде дека имало донации и во помали износи, од по неколку илјади долари.

– Горди сме што сме дел од овие случајно одбрани добри дела, напиша компанијата во соопштението.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.