fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пред фудбалската сезона, Њујорк дозволи алкохол и претпладне

Ви препорачуваме

Пред фудбалската сезона, Њујорк дозволи алкохол и претпладне

Непосредно пред почетокот на новата фудбалска сезона, градоначалникот на Њујорк Ендру Кумо дозволи угостителите да служат алкохол од 10 часот претпладне.

Досега, законот кој важеше во Њујорк, им забрануваше на клубовите, кафулињата и рестораните да служат алкохол претпладне.

– После повеќе од 80 години, крајно време е да се воведе правило со кое продажбата на алкохол се усогласува со барањата на гостите, изјави директорот на угостителскиот синџир, кој и поднесе барање за промена на регулативата, Скот Ерго.

– Сега можеме да ги услужиме гостите кои бараат Мимоза, Блади Мери или пиво со оброкот додека гледаат пренос од натпревар. Ова е добра вест за угостителите, оцени Ерго.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.