Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцезата Шарлот наполни 9 години!: Кејт и Вилијам споделија слатка фотографија од ќерката

Магазин

Принцезата Шарлот наполни 9 години!: Кејт и Вилијам споделија слатка фотографија од ќерката

Објавена е нова фотографија од принцезата Шарлот за деветтиот роденден на младиот член на кралското семејство.

Принцот и принцезата од Велс на Инстаграм споделија фотографија од нивната ќерка чиј роденден е на 2 мај.

„Среќен 9-ти роденден, принцеза Шарлот!“ гласи натписот. „Ви благодараме за сите љубезни пораки денес“.

Фотографијата е дело на нејзината мајка Кејт Мидлтон.

На сликата, Шарлот носи тексас здолниште во комбинација со црвен џемпер и позира во градина.

Во коментарите кралските обожаватели истакнаа колку Шарлот изгледа исто како нејзиниот татко, принцот Вилијам.

Оваа најнова фотографија доаѓа нешто повеќе од една недела откако палатата сподели нова фотографија за роденденот на помладиот брат на Шарлот, принцот Луис, кој наполни 6 години на 23 април. Симпатичната фотографија на Луис исто така ја направила неговата мајка.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.