Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пристигнаа резултатите од обдукција: Позната причината за смртта на Ивана Трамп

Магазин

Пристигнаа резултатите од обдукција: Позната причината за смртта на Ивана Трамп

Првата сопруга на поранешниот американски претседател Доналд Трамп почина на 73-годишна возраст во својот дом во Њујорк, како последица на повреди на градниот кош, соопштија њујоршките лекари.

Веста ја потврди нејзиното семејство, а за нејзината смрт се огласи и Доналд Трамп.

Нејзината смрт била случајна, се наведува во соопштението, во кое не се прецизираат околностите.

Ивана е пронадена на почетокот од скалилата во својот стан, па полицијата претпоставувала дека дошло до пад, меѓутоа не било познато што довело до тоа.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Имаше повеќе претпоставки околу смртта на Ивана, а една од нив гласи дека во прашање е изненадна смрт, која претходела на падот и друга претпоставка која вели дека смртта настапила поради падот. За жал, точна е втората претпоставка – смртта настапила поради падот, односно поради тапиот удар во градниот кош, кој го доживеала Ивана.

Нејзиното тело беше пронајдено на дното на скалите во нејзиниот дом, а до неа била истурена шолја со кафе. Телото го пронашле помошник и чистачка кои биле загрижени бидејќи Ивана не одговарала на повиците.

 

 

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.