fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРИВАТНОСТА ЗАГАРАНТИРАНА: Хотел само со една соба

Занимливости

ПРИВАТНОСТА ЗАГАРАНТИРАНА: Хотел само со една соба

Во овој хотел во Прага дефинитивно нема да ви смета бучавата од другите соби, ниту пак ќе се судрите со другите гости во ходникот. Едноставно тоа теоретски е невозможно со оглед на тоа дека хотелот има само една соба.

Сите оние, кои сакаат апсолутна дискреција, од денеска на неа во целост можат да сметаат во хотелот Tower Park Praha, кој во мир и тишина нуди неверојатно панорамски поглед на градот.

„Градот со илјада кули“  ви е ставен како на послужавник од хотелската соба, сместена на 60 метри висина и на гостите им нуди поглед од птичја перспектива.

Но, како воопшто настанал хотел со една соба? При реконструкцијата на огромната телевизиска кула, некој се досетил дека не би било лошо кулата, освен за емитирање сигнали да послужи за уште нешто, па така некаде во средина направен е и луксузен апартман, кој на гостите им нуди неверојатно искуство.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.