Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Во Кина се бараат лица за мазење на бебиња панди

Занимливости

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Во Кина се бараат лица за мазење на бебиња панди

Центарот за истражување и заштита на џиновски панди во Ченгду, во кинеската провинција Сечуан, бара лица чија задача ќе биде да ги мазат бебињата на овие загрозени животни.

Според весникот „Чајна дејли“, овие експерти за мазење ќе имаат платена храна и спиење и годишна плата од 200.000 јуани (околу 28.000 евра).

Центарот вработува и други видови експерти, како што се специјалисти за хранење бебиња панди кои мора да носат облека како панди за да младенчињата им приоѓаат без страв.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.