fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Папамобилот „фиат“ продаден за 82.000 долари

Занимливости

Папамобилот „фиат“ продаден за 82.000 долари

Автомобилот „фиат 500Л“ кој папата Франциско го користеше минатата година за време на посетата на САД, е продаден на аукција за 82.000 долари.

Мајкл Чепмен, сопственик на синџир продавници во Филаделфија понуди најголема цифра за автомобилот на папата со четири врати.

Неговата малопродажна цена е 19.495 долари.

Овој „фиат“ беше еден од шесте автомобили кои папата ги користеше за време на посетата на Вашингтон, Њујорк и Филаделфија, а моделот 500Л се прозиведува во фабрика во Крагуевац, Србија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.