Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рекорд за Гинис: Австралија постави светски рекорд во бројот на лампички на новогодишна елка

Занимливости

Рекорд за Гинис: Австралија постави светски рекорд во бројот на лампички на новогодишна елка

Австралиската престолнина Канбера постави нов светски рекорд во бројот на светилки на новогодишната елка.

Дејвид Ричардс ќе влезе во Гинисовата книга на рекорди поради тоа што замотал повеќе од милион лед светилки околу 21 метри високата вештачка елка во Канбера, во рамки на изложбата за собирање средства за истражување на синдромот на ненадејна смрт на доенчиња.

Гинис тоа и официјално го потврди на Твитер: „Нов рекорд! 518.838 светилки на новогодишната елка во Канбера, Австралија“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.