Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ХОРОР ВО ЖИВО: Инвазија на пајаци во Австралија (ФОТО)

Низ објективот

ХОРОР ВО ЖИВО: Инвазија на пајаци во Австралија (ФОТО)

ХОРОР ВО ЖИВО: Инвазија на пајаци во Австралија (ФОТО)

Хорор во живо – тоа накратко е глетката што ја опишале жителите на Викторија, Австралија, каде што илјадници пајаци се појавиле во одделни региони прекривајќи огромни површини со пајажина.

Според експертите, оваа невообичаена појава се случила по обилните поплави кои го уништиле природното живеалиште на пајаците.

Тие дополнително смируваат дека станува збор за појава која е вообичаена за Викторија во текот на зимата, но сепак не до овој степен.

Според него, кога голем број пајаци заедно ќе се вклучат во природен процес познат како „балонирање“ (техника со која пајаците се препуштаат на ветрот што ги носи на други места каде што потоа се населуваат) и можат да прекријат огромни површини со пајажина.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.