fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Што да конзумирате на овие летни горештини?

Ви препорачуваме

Што да конзумирате на овие летни горештини?

Консумацијата на овошје и зеленчук во летниот период е најважна. За овој период, во кој преовладуваат доста високи температури, нутриционистите препорачуваат што посвежа храна збогатена со многу витамини и минерали.

За таа цел и овој четврток, повторно, Органскиот Базар во Скопје Сити Мол продолжува да биде местото каде што може да се пронајдат сите органски најсвежи производи, полни со сите најпотребни витамини и минерали за овој период. Локација каде што сите органски производители се на едно место.

Како и секој четврток така и овој сите граѓани ќе може да купат се’, за на здрав начин да се освежат и да го збогатат своето здравје, својот изглед и трпеза.

И денес сите производители на органски продукти се на едно место, доближување на здравата храна до сите оние кои се во потрага по неа. Органско овошје и зеленчук, органски производи и козметика, сето ова ќе може да се купи во Скопје Сити Мол и денес, од 10 до 22 часот. Влезот за Органски Базар е веќе добро понат, Скопје Сити Мол од страната на ул. Манапо ( од страната на Карпош 3).

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.