Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УШТЕ ЕДНА КРАЛСКА СВАДБА: Принцот Хари и Меган се вериле, свадбата ќе биде на пролет

Занимливости

УШТЕ ЕДНА КРАЛСКА СВАДБА: Принцот Хари и Меган се вериле, свадбата ќе биде на пролет

Кенсингтонската палата денеска преку соопштение испратено до медиумите ја информираше јавноста дека на пролет следната година ќе има уште една кралска свадба.

Имено, принцот Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36) се вериле изминатиот период,  а свадбата ќе биде на пролет следната година.

Во соопштението, испратено од кабинетот на принцот Чарлс, се открива дека Хари и Меган се вериле на почетокот на месецот и дека 36-годишната Маркл ја запознала кралицата Елизабета Втора и дека Хари добил одобрување од нејзините родители.

Принцот Хари (33) е петти во линијата на наследство на британскиот престол, по неговиот татко, принцот Чарлс, брат му, принцот Вилијам, внукот од брат му принц Џорџ и британската принцеза Шарлот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.