fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Перформанс на 100 дронови на небото над Сиднеј

Ви препорачуваме

Перформанс на 100 дронови на небото над Сиднеј

Небото над Австралија овие денови беше интересно место за танц на осветлени дронови, кои изведоа необичен перформанс.

Станува збор за маркетиншки потег на компанијата Интел, која на небото над Сиднеј испрати 100 илуминирани дронови, како дел од фестивалот Вивид и со музика на Бетовеновата Петта симфонија.

Танцот на дроновите, кој започна во средата, ќе трае вкупно пет дена. Ова не е првпат на небото над некоја светска метропола да се одржи танц на малите летечки уреди.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.