Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Занимливости

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Ова се 11 летни трендови кои ќе бидат актуелни во 2018 година!

„Sвонарки” панталони

Популарни во седумдесеттите години од минатиот век, овие пантолони ја заземаат водечката позиција меѓу трендовите во 2018 година, се шират од колената надоле.

Блок бои

Комбинацијата на повеќе бои одеднаш е најголем тренд во новата 2018 година. Боите може да бидат сосема различни, исто така се претпочитаат и спротивставени комбинации на бои.

Деколте

Кошули со длабоки деколтеа, ќе бидат актуелни во 2018 година.

Килоти

Најмодерни фармеки во 2018 година се таканаречените килоти 

Монохроматска облека

Ако блок боите не е за вас, можете да ја изберете вашата омилена боја и да ја носите од глава до петици.

Тонови на цитрус: портокалова, жолта, мандарина

Видовме прекрасни нијанси на цитрус во колекцијата на Викторија Бекам.

Карнери и набори

Карнери и мали набори можат да бидат на ист модел, или пак, можете истовремено да ги комбинирате со две парчиња

Шарени чорапи

Со точки, отпечатоци, беџеви, накит или апликации. Можете да носите високи чорапи со фустан и здолниште во комбинација со отворени или затворени чевли.

Панталони со лента
Пантолони со лента кои изгледаат како панталони за џогирање, се еден од “жешките” трендови во 2018 година

Тропски принт
Лисја од палми и егзотични цвеќиња се појавуваат во скоро сите Cruise колекции, а модните уредници сметаат дека ова ќе биде голем тренд и следната година.

Ова лето, модерни се фустани и одела со хоризонтални и вертикални линии, со тесни и широки ленти, а се предвидува дека само вертикалните линии ќе останат на врвот на популарноста до крајот на 2018 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.