Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џејми Ли Кертис на Твитер: „Медена земја“ е зачудудувачки филм!

Ви препорачуваме

Џејми Ли Кертис на Твитер: „Медена земја“ е зачудудувачки филм!

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудудувачки филм.

– Колку совршен момент за овој филм. „Медена земја“ е зачудудувачки. Алчност. Ненаситност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Истрајност. Воодушевена сум, објави Ли Кертис.

„Медена земја“ годинава е номиниран за два оскари и тоа во категориите „најдобар документарен филм“ и „најдобар странски филм“.

Петте номинирани филмови за најдобар документарец покрај „Медена земја“, се и „Американска фабрика“, „Пештерата“, „Доба на демократија“ и „За Сама“.

За најдобар странски филм, покрај покрај нашиот, номинирани се и „Корпус кристи“ од Полска, „Клетници“ од Франција, „Болка и слава“ од Шпанија и „Паразит“ од Јужна Кореја.

Церемонијата на 92-то доделување на оскарите ќе се одржи на 9 февруари во Лос Анџелес.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.