Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ова се петте најубави градови во светот (ГАЛЕРИЈА)

Маркетинг

Ви препорачуваме

Ова се петте најубави градови во светот (ГАЛЕРИЈА)

Порталот „Харперс базар“ објави листа од 5 најубави градови во светот.

Еве како таа изгледа:

  1. Фиренца, Италија

Додека Рим ја има титулата „најстар град во Италија“, Фиренца го има пламенот на чиста италијанска убавина. Освен Фирентинската катедрала, којашто е своевиден заштитен знак на градот, она што мора да се посети се галериите и музеите со дела на светски познати автори.

  1. Санкт Петербург, Русија

Рускиот „Париз на Истокот“ е основан од царот Петар Велики во 18. век. Неговата убавина лежи во многуте дискретни острови, прекрасната авенија „Невски“, царските кули на Ермитаж – музеј кој содржи толку многу уметнички дела што можете да го поминете целиот живот шетајќи низ неговите сали и никогаш да не погледнете сè.

  1. Чарлстон, Јужна Каролина, САД

Тука за посетителите, неизбежни се „Батери авенијата“ и улицата „Калмерс“ со калдрма и бермудски варовник. Бујниот живот постојано создава потреба од отворање сè повеќе барови, хотели и „јужњачки“ ресторани.

  1. Кејп Таун, Јужна Афррика

Овој приморски град, засенет од планината Тејбл и познат по бројните пингвини на плажите, 2014 година е прогласен за светска престолнина на дизајнот, како спој од природна убавина и човечка креативност.

  1. Бриж, Белгија

Мрежата од канали и главниот плоштад во барок стил,, го прават градот популaрен кај туристите.

Следат: Единбург и Лит, Обединетото Кралство, Џаипур, Индија, Кјото, Јапонија, Шефшавен, Мароко и Квинстаун, Нов Зеланд.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.