Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Пустелија“, прв сингл на Љубојна и DULELUD во кој се спојуваат етно музиката и електронскиот звук

Ви препорачуваме

„Пустелија“, прв сингл на Љубојна и DULELUD во кој се спојуваат етно музиката и електронскиот звук

Бендот Љубојна и продуцентот DULELUD го промовираат нивниот прв заеднички проект, „Пустелија“, во кој ги споија магичниот етно вокал на Вера и електронскиот звук.

Оваа соработка е нешто на што DULELUD подолго време се фокусираше и вели дека му е огромна чест што токму со Љубојна го направи првиот чекор.

„Кога две различни движења во доменот на музиката ќе ги спојат своите сили, резултатот е неизбежен – ремек дело. Така беше и овој пат. Инкорпорирајќи го македонскиот мелос изведен од ‘Љубојна’, успеав да се осознаам на поразличен начин и да креирам сингл според вибрацијата на моето срце“, вели DULELUD.

Спотот за „Пустелија“ комплетно го реализира Виктор Стоимиров, а е сниман на локацијата Силвер лејк сенд дјунс во Мичиген, САД.

Синглот беше премиерно пуштен летово на островот Миконос, во елитниот клуб „Скорпиос“.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.