Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шампионот Бузалковски со нов дизајн ќе ја брани титулата на БМУ Европски шампионат

Ви препорачуваме

Шампионот Бузалковски со нов дизајн ќе ја брани титулата на БМУ Европски шампионат

Повеќекратниот европски шампион, Христијан Бузалковски, подготвувајќи се за претстојната сезона, реши на поинаков начин да ги претстави моторите кои ќе ги вози на БМУ Европскиот шампионат.

Оваа сабота (26.03.2022), Бузалковски, со почеток од 11 часот, во Скопје Сити Мол на приземје, пред љубителите на мотоциклизмот ќе го претстави новиот дизајн од класата Ф600, со кој годинава ќе се натпреварува на БМУ Европскиот шампионат.

Нашиот млад и успешен мотоциклист и покрај тешките предизвици во кариерата, не престанува да ја докажува својата супериорност во брзински мотоциклизам, па така и оваа година заедно со својот тим ,, 71 Team’’, се спремаат да ја одбранат титулата.

Освен промоцијата на новиот дизајн, Бузалковски ќе ја најави и престојната сезона на трки во рамките на БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам, во повисоката класа од 600 кубни сантиметри.

За сите љубители на брзински мотоциклизам, моторите од класaта 600 кубни сантиметри и целата опрема, со кои Бузалковски ќе се натпреварува, ќе бидат изложени овој викенд, во Скопје Сити Мол, за целата македонска јавност.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.