Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вечерва започнува фестивалот на урбана култура – „Мурал“

Ви препорачуваме

Вечерва започнува фестивалот на урбана култура – „Мурал“

Вечерва започнува фестивалот на урбана култура – „Мурал“

Вечерва почнувајќи во 22 часот во дворот на Кинотеката на С. Македонија ќе се одржи второто издание на Фестивалот на урбана култура МУРАЛ.

Духот на овој фестивал е негување на урбаната култура и уметност и за таа цел оваа година ќе биде нацртан мурал на зградата на Кинотека. Уметничкот печат ќе го даде артистката Воскресија Андреевска.

Во склоп на настанот ќе се одржи и изложба на фотографите и уметниците Ирина Крстевска и Филип Лафазоновски.

Оваа година беше предизвик за сите нас, па затоа е време за да им се даде простор на шаренилото од бои искомбинирани со музиката на изведувачите: Долорес Поповиќ, Андреј Татарчевски и DJ Gloomié.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.