Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Чаша лимонада пред појадокот за добро здравје

Ви препорачуваме

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Чаша лимонада пред појадокот за добро здравје

Повеќето луѓе знаат дека сокот од лимон е полн со витамин Ц и одличен за целокупното здравје.

И додека е добро да се напиете една чаша цеден лимон, ова се работи кои сигурно не сте ги знаеле за него.

1. Вода со лимон може да ви помогне да ги излечите акните.

Пиење на лимонада го зајакнува имунолошкиот систем помага при варење на храната. Тоа помага при чистење на акните.

2. Вода со лимон помага во губење на телесната тежина.

Лимонадата го нормализира новото на шеќер во крвта и обезбедува губење на тежината.

3. Вода со лимон спречува создавање на камен во бубрезите.

Барем кај некои луѓе. Лимонот содржи калиум кој го прави нивото на цитрат во урината поголем, што спречува создавање на камен.

4. Вода со лимон помага при гадење.

Наједноставен, но навистина ефикасен лек против гадење е сок од лимон. Посебно се препорачува по повраќање, бидејќи ја освежува устата.

Во иднина не заборавајте секое утро да се напиете чаша лимонада!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.