Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Започнете поинаков живот со Stobilosophy

Ви препорачуваме

Започнете поинаков живот со Stobilosophy

Започнете поинаков живот со Stobilosophy

Stobilosophy е филозофија на убавиот начин на живот, испреплетен со уживањето во вкусовите на врвните вина на Стоби, сплотувањето со музиката и препуштање во атмосферата и амбиентот во комплексот на винаријата.

Ова движење започнува со концерт на популарниот екс-ЈУ бенд Црвена Јабука на 23 јуни во паркот на винаријата.

Винаријата Стоби создаде бренд кој ја истакнува мудроста на живеењето и ги поврзува уживањето во убавите вина во прекрасната природа на комплексот. Stobilosophy е „тежнеење кон убав живот”, кој предизвукува радост на душата, преку задоволуванје на сите вкусови. Стоби креира вина кои со својот вкус ги задоволуваат високите критериуми на познавачите. Експлозија на чувства со голтка вино создава симбиоза со останатите елементи за да се постигне совршената состојба на Stobilosophy.

Со прекрасните љубовни рефрени на Црвена јабука ќе се дополни уште еден сегмент кон целосно трасирање на патот кон уживањето Да го започнеме летото токму во недела, на 23 јуни во комплексот на винаријата, и со убава енергија да продолжиме низ летото.

Стоби за Вас обезбеди сенка под шаторот на винаријата, вината се разладени, мезето ќе чека подготвено, атмосферата ќе ни ја направат хитовите и рефрените на Црвена јабука, и летото со Stobilosophy веќе ќе може да започне.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.