Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Во Дубаи од небо паднаа 700.000 евра

Видео

ВИДЕО: Во Дубаи од небо паднаа 700.000 евра

Жители во Дубаи не можеа да им поверуваат на своите очи кога од небото почнаа да паѓаат пари.

Поради „дождот од пари“ многумина застанале или излегле од своите автомобили и почнале да се грабаат за парите.

Се проценува дека „од небото“ паднале банкноти на дирхами во вредност од најмалку 700.000 евра.

Сето ова го снимила жена која од својот автомобил решила да го овековечи необичниот настан и потоа записот го објавила на интернет.

[adinserter block=”3″]

„Инцидентот“ се случил околу три часот попладне по локално време, што предизвикало метеж во тој дел на градот, па морала да интревенира и полицијата.

Засега не е познато од каде потекнуваат овие пари.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.