Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотресот ги вознемири и животните во скопската зоолошка градина (ВИДЕО)

Видео

Земјотресот ги вознемири и животните во скопската зоолошка градина (ВИДЕО)

Земјотресот ги вознемири и животните во скопската зоолошка градина (ВИДЕО)

Земјотресот кој рано утринава ја разбуди Македонија, беше почувствуван и од животните во скопската зоолошка градина, а на социјалните мрежи се појавија снимки на кои се слушаат нивните извици.

– „Гибоните се, малото бебе вика така. Во природа тоа им е како песна за одбрана од предатори“, објасни во еден од коменатрите портпаролката на Зоо Скопје, Тина Мицковска.

За разлика од човекот, се верува дека животните ги чувствуваат и таканаречените примарни бранови на потресите, кои 3 до 4 секунди им претходат на секундарните бранови, односно на ударот. Тогаш стануваат вознемирени, а чувството на страв претходи само неколку секунди пред потресот.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.